Ulga na zakup kasy
Podatnikom, którzy muszą kupić, zainstalować i stosować kasę fiskalną, przysługuje ulga na zakup takiego urządzenia. Zgodnie z przepisami ustawy o VAT podatnicy mogą odliczyć nawet 90% ceny zakupu urządzenia fiskalnego!!!


czytaj dalej...
Realny koszt zakupu
Zachęcamy do korzystania z naszego kalkulatora do obliczania realnego kosztu zakupu kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej.

Dodatkowo dla Państwa wygody na stronach produktów umieściliśmy bezpośredni przycisk pozwalający na obliczenie ostatecznego kosztu zakupu urządzenia fiskalnego.

Przypominamy, że przy zakupie kasy fiskalnej w firmie JSCKOMP Kielce fiskalizację, programowanie i szkolenie otrzymują Państwo gratis.

czytaj dalej...
Szkolenia
Zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenia w zakresie przepisów fiskalnych oraz zasad posługiwania się kasą fiskalną. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania w zakresie kas fiskalnych.


czytaj dalej...
Pytania i odpowiedzi
Nie jesteś pewny kiedy powinieneś zacząć używać kasę fiskalną. Nie wiesz jak odliczyć jej zakup.
Zapoznaj się z naszą bazą pytań i odpowiedzi.czytaj dalej...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 2013 2013-12-20

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia: Radosnych, Spokojnych Świąt oraz Pomyślności w nadchodzącym 2014 Roku. -Zespół JSCKOMP


Papierowe kopie paragonów należy przechowywać przez 5 lat 2013-11-28

Firmy powinny przechowywać papierowe kopie paragonów przez pięć lat albo mogą kupić kasę fiskalną z elektronicznym zapisem takich kopii - poinformowało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską. MF nie zamierza skracać tego okresu.

W interpelacji poselskiej skierowanej do resortu finansów zwrócono uwagę, że wcześniejsze przepisy dopuszczały możliwość przechowywania kopii papierowych paragonów fiskalnych nie krócej niż przez dwa lata, ale od 2013 r. okres ten został wydłużony do pięciu lat. Pytano o argumenty przemawiające za zmianą. Zdaniem ekspertów nowe regulacje uderzą zwłaszcza w małe i średnie firmy zajmujące się głównie handlem detalicznym.
czytaj dalej...

ELZAB K10 2013-06-14

Pierwsza kasa fiskalna na polskim rynku z panelem dotykowym.

Nowoczesna, uniwersalna, dedykowana zarówno do pracy stacjonarnej jak i w terenie, w usługach oraz małych placówkach handlowych.
Przetestowana w różnych warunkach atmosferycznych, przystosowana do wielu środowisk pracy.
Kasa fiskalna Elzab K10  
czytaj dalej...

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY W ZAKRESIE KAS REJESTRUJĄCYCH OD 1 KWIETNIA 2013 r. WYNIKAJĄCE Z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA FINANSÓW Z DNIA 14 MARCA 2013r. 2013-04-07

Od 1 kwietnia 2013 r. obowiązuje rozporządzenie z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. poz. 363), zwane dalej "rozporządzeniem".
Rozporządzenie to było poprzedzone rozporządzeniem z dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich stosowania (Dz. U. Nr 212, poz. 1338, z późn. zm.), zwane dalej "rozporządzeniem 2008".

Rozporządzenie obejmuje swoim zakresem kwestie:
  • sposobu prowadzenia przez podatników zobowiązanych do stosowania kas, ewidencji obrotu i kwot podatku należnego, zwanej dalej "ewidencją",
  • warunków używania kas rejestrujących, zwanych dalej "kasami",
  • terminu zgłoszenia kasy do naczelnika urzędu skarbowego w celu otrzymania numeru ewidencyjnego, oraz rodzaje dokumentów, które są prowadzone lub składane w związku z używaniem kasy rejestrującej oraz wzory tych dokumentów,
  • warunków zorganizowania i prowadzenia serwisu kas oraz warunków, które powinny spełniać podmioty prowadzące serwis kas,
  • terminu oraz zakresu obowiązkowych przeglądów technicznych kas.
czytaj dalej...

Nowe rozporządzenie - wyjaśnienia Ministerstwa 2013-04-03

paragon fiskalny z kasy fiskalnejWprowadzone 1 kwietnia zmiany (nowe rozporządzenie) w przepisach dotyczących kas fiskalnych nie wymuszają wymiany używanych dotychczas kas – zapewnia Ministerstwo Finansów, wskazując przy tym, że stosowane obecnie kasy pozwalają na prawidłowe ewidencjonowanie obrotów.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, podatnik powinien dysponować kasą rejestrującą – posiadającą wystarczającą pamięć i odpowiednią do profilu prowadzonej działalności. Nie jest to – jak zaznacza resort finansów – wymóg nowy. Co do wymogu umieszczania NIP nabywcy na paragonie (na jego żądanie), to dotyczy on jedynie kas to umożliwiających.
czytaj dalej...

Co nowego na paragonie fiskalnym 2013-03-25

Prezentujemy zestawienie zmian dotyczących informacji zawartych na paragonie fiskalnym wprowadzonych Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013.

Po pierwsze Paragon fiskalny musi być czytelny i umożliwić nabywcy sprawdzenie prawidłowości dokonanej transakcji. Ponadto każda sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, której przeprowadzenie nie korzysta ze zwolnienia z ewidencji na kasie, powinna być dokumentowana paragonem, który zostanie wydany kupującemu.
czytaj dalej...

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących 2013-03-16

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących 2013-03-16Zgodnie z wcześniejszą informacją na stronie www.kasy-kielce.pl w dniu 14 marca Minister Finansów podpisał rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących, będzie ono obowiązywało już od 1 kwietnia 2013.
Nie odbiega ono znacząco od projektu z dnia 4 marca 2013r. o którym informowaliśmy wcześniej.
Poniżej prezentujemy najistotniejsze zmiany wprowadzone Rozporządzeniem.
czytaj dalej...

Nowe przepisy dotyczące kas fiskalnych od 1 kwietnia 2013r. 2013-03-11

Na początku przyszłego miesiąca zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące ewidencji na kasach fiskalnych. Pierwotnie regulacje miały zostać ujęte w czterech osobnych rozporządzeniach. Resort finansów postanowił jednak połączyć je w jednym – w sprawie kas rejestrujących. Przy okazji wprowadzono kilka zmian.

Projekt nowego rozporządzenia w zdecydowanej części powiela rozwiązania przewidziane we wcześniejszych czterech projektach.
W nowych przepisach pojawiło się również kilka modyfikacji.
czytaj dalej...

Uwaga kasy się kończą !!! 2013-02-19

Producenci nie przewidzieli zapotrzebowania na kasy fiskalne i już w tej chwili nie realizują zamówień w miesiącu lutym. Następne kasy będą dostępne w marcu.
Informujemy, że osoby które nie wprowadzą kas fiskalnych przed 1 marca nie będą mogły skorzystać z ulgi na zakup kasy w wysokości 700 zł.

Jako jedyni w Kielcach mamy jeszcze kilka sztuk kas bardzo popularnych i poszukiwanych kas Novitus Nano E
Brakuje kasy fiskalnej Novitus Nano E
Zostało nam jeszcze kilka sztuk innych kas.
Kasy fiskalne Posnet Bingo, Elzab Mini ,Novitus Mała plus E ,Nano E
KTO PIERWSZY TEN LEPSZY. ZAPRASZAMY

W Polsce brakuje kas fiskalnych 2013-02-13

W Polsce brakuje kas fiskalnychZmieniają się zasady prowadzenia ewidencji przy użyciu kas fiskalnych. W rezultacie urządzenia te musi kupić wielu przedsiębiorców. Jak twierdzą producenci i dostawcy kas fiskalnych, obecna sytuacja nie ma precedensu. Wprowadzane są ograniczenia i limitowanie sprzedaży. Wszystko za sprawą zmiany prawa.
Od początku tego roku obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotknie podatników, których roczne dochody przekroczą 20 tys. zł, dotychczas dla przedsiębiorców kontynuujących działalność gospodarczą próg był dwa razy wyższy.
czytaj dalej...

Pączek na Tłusty Czwartek 2013-02-06

Pączek na Tłusty CzwartekSpecjalna promocja na Tłusty Czwartek.

Dla każdego Klienta, który dokona zakupu w dniu 7-02-2013 w firmie JSCKOMP Kasy Kielce pyszny pączek gratis!
 

Terminal płatniczy w firmie zwiększa obroty 2013-02-04

Terminale płatnicze w firmie zwiększają obrótTerminal to zyskowna inwestycja. Nie tylko dlatego, że klient płacący kartą wydaje pieniądze o wiele chętniej niż ten, który wyjmuje je z portfela.

Większość Polaków ma w portfelu jedną kartę. Niektórzy dwie albo i trzy. Bo tak jest wygodniej (nie trzeba się martwić, czy mamy przy sobie wystarczającą sumę pieniędzy) i bezpieczniej (nie trzeba uważać na złodzieja). Gdy dodamy do tego inne zalety karty (możliwość zaciągnięcia w banku czasowo nieoprocentowanego kredytu, ubezpieczenie, rabaty), nie ma co się dziwić, że w Polsce z roku na rok wydaje się coraz więcej kart. W związku z tym rośnie też popularność obrotu bezgotówkowego.
Kartami płatniczymi posługuje się już ponad 20 milionów Polaków. Przybywa też osób, które z pełną świadomością robią zakupy czy zamawiają usługi właśnie w tych punktach, które akceptują karty płatnicze.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą terminali kart płatniczych.
czytaj dalej...

Dogodne godziny spotkań 2013-01-30

W związku ze wzmożonym zainteresowaniem zakupem kas fiskalnych i drukarek fiskalnych w miesiącu lutym godziny pracy będziemy dopasowywali do indywidualnych potrzeb klienta.
Na ten okres zaangażowaliśmy dodatkowe osoby tak aby zespół JSCKOMP Kasy Fiskalne Kielce mógł sumiennie i kompleksowo wszystkich obsłużyć.
Jesteśmy gotowi do spotkania się z Państwem w dogodnym dla Państwa miejscu i terminie. Podczas spotkania przeprowadzamy prezentacje i szkolenie z obsługi kas fiskalnych.
Prosimy o umawianie spotkań telefonicznie pod nr 41 312-44-75.

Kolejna odsłona akcji "Weź paragon". Będą kontrole. 2013-01-21

W czasie ferii zimowych kontrolerzy skarbowi będą sprawdzać prawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych w miejscowościach turystycznych i przypominać o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji.

Jednym z celów akcji, jest informowanie podatników o korzyściach płynących z posiadania paragonu. Dlaczego konsumenci powinni brać paragon? Wydanie paragonu w sklepie, barze czy restauracji ma duże znaczenie nie tylko dla kupującego, ale również dla wszystkich podatników. Otrzymanie paragonu to prawo konsumenta i podatnika. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy. Ponadto sprzedawcy, którzy uczciwie rejestrują sprzedaż na kasach fiskalnych, przestrzegają zasad uczciwej konkurencji.
czytaj dalej...

Podpis elektroniczny - promocja dla OSK 2013-01-18

Podpisy elektroniczne Specjalnie dla Ośrodków Szkolenia Kierowców* wraz z Kwalifikowanym Centrum Certyfikacji Kluczy CenCert wprowadzamy specjalną cenę na zestaw Podpis elektroniczny zestaw token 2 lata. Cena promocyjna to tylko 225zł netto. (276,75brutto, było 350,55zł).

Przypominamy, iż przy jednoczesnym zakupie kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej promocje się kumulują!!!!
(*Dla pozostałych podmiotów obowiązuje cena standardowa)

Kasy fiskalne 2013 - darmowe szkolenie!!! 2013-01-14

Zapraszamy Państwa na bezpłatne szkolenia z obsługi kasy fiskalnej.
Najbliższe szkolenia będą organizowane w dniach 26.01.2013 oraz 02.02.2013.
Szkolenia z obsługi kasy fiskalnych obejmują również zagadnienia związane z przepisami prawa  (łącznie ze zmianami które weszły w życie z dniem 01.01.2013)związanymi z zakupem, używaniem oraz ulgami przysługującymi z tytułu nabycia kasy fiskalnej.

W przypadku chęci udziału prosimy o kontakt.
tel. 41 312 44 75
email biuro@kasy-kielce.pl
czytaj dalej...

Zwolnienia z obowiązku prowadzenia kas rejestrujących w 2013 roku 2012-12-27

1. Ogólne zasady korzystania ze zwolnień

Zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą o VAT”, do ewidencji przy zastosowaniu kas zobowiązani zostali wszyscy podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych.

Jednocześnie na podstawie delegacji ustawowej zawartej w art. 111 ust. 8 ustawy o VAT Minister Finansów został upoważniony do zwolnienia, w drodze rozporządzenia, na czas określony, niektórych grup podatników oraz niektórych czynności z obowiązku stosowania kas przy ewidencjonowaniu obrotu i kwot podatku należnego.

czytaj dalej...

Wszystkiego najlepszego 2012-12-23

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia w Kielcach
 

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących 2012-12-10

Na stronach Ministerstwa Finansów zostało opublikowane rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas fiskalnych.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 01.01.2013 r. Będzie obowiązywało przez 2 lata.
Potwierdziły się informacje o progu 20.000 zł oraz fakt że szkoły nauki jazdy będą objęte obowiązkiem posiadania kasy.

Rozporządzenie można pobrać tu:
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących

Kasy fiskalne 2013 - planowane zmiany 2012-10-27

Na stronie Ministerstwa Finansów opublikowano projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Projekt rozporządzenia dotyczącego kas fiskalnych w 2013 roku można również pobrać z naszej strony

Jakie zmiany są planowane?
czytaj dalej...

[1] [ 2 ] [3]