Rozporządzenie dotyczące kas fiskalnych w 2015 roku zostało podpisaneW listopadzie 2014 roku zostało podpisane rozporządzenie Ministra regulujące przepisy dotyczące kas fiskalnych na rok 2015.
Ponieważ szykują się duże zmiany zalecamy zapoznać się z poniższą informacją a w razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi konsultantami pod nr telefonu 41 312 44 75 gdzi uzyskacie Państwo pełną i rzeczową informację.
Prosimy o niebagatelizowanie tematu zakupu kasy fiskalnej i nie odkładanie tego na ostatnią chwilę żeby nie powtórzyła się sytuacja z 2103 roku w którym to zabrakło kas fiskalnych a przed końcem lutego zostały tylko bardzo drogie i duże kasy systemowe. Przewidujemy że sytuacja może również się powtórzyć, jeżeli nawet nie zabraknie kas to wybór urządzeń może być dużo mniejszy niż w tej chwili.

Prosimy mieć również na uwadze że wprowadzenie kasy fiskalnej w terminie umożliwia uzyskanie ulgi w wysokości 700zł

W nadchodzącym 2015 roku kasy fiskalne będą musieli według nowego rozporządzenia Ministra stosować poniżsi przedsiębiorcy bez względu na obrót.

Naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów, naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regeneracji
Wymiany opon
Badań i przeglądów technicznych pojazdów
Usług w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów
Usług prawnych z wyjątkiem notariuszy
Doradztwa podatkowego
Usług fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych
Usług związanych z wyżywieniem, wyłącznie:
Świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz
Usług przygotowania żywności dla odbiorców zewnętrznych (katering)
Dostaw perfum i wód toaletowych
Traci zwolnienie sprzedaż biletów i rezerwacji miejsc przy przewozach rozkładowych pasażerskich (z wyłączeniem przewozów, na które ceny są określone przez gminę, przewóz metrem)

Rozporządzenie wchodzi z dniem 01.01.2015 więc w/w podatnicy muszą zafiskalizować i zacząć używać kasy od 1 marca 2015r.

Podmioty rozpoczynające działalność po 31.12.2014 zobowiązane są rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży przed upływem dwóch miesięcy od rozpoczęcia działalności.

W dalszym ciągu można odliczyć 90% wartości zakupu kasy fiskalnej ale nie więcej niż 700 PLN w przypadku podmiotów wdrażających po raz pierwszy kasę lub drukarkę fiskalną.