SZYBKI PIT

Administracja podatkowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podatników. Już nie trzeba jechać specjalnie do urzędu skarbowego, by złożyć swojego PIT-a. W marcu i kwietniu pracownicy fiskusa będą czekać w centrach handlowych we wszystkich regionach kraju, aby pomóc wypełnić e-zeznanie podatników i od razu wysłać je przez internet bezpośrednio do urzędu skarbowego. A wszystko to szybko, sprawnie i zupełnie za darmo!
Na wyznaczonych stanowiskach ciągły dyżur będą pełnić pracownicy izb i urzędów skarbowych. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, wyjaśnią zasady stosowania ulg podatkowych i odliczeń. Pomogą także wprowadzić PIT-a do komputera i sprawnie wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Punkty będą obsługiwać wszystkich podatników, niezależnie od tego, w którym urzędzie skarbowym się rozliczają.
Wystarczy zabrać rozliczenia PIT-11, jakie otrzymaliśmy od naszych pracodawców, ewentualnie inne dokumenty świadczące o uzyskanych przez nas w 2013 r. dochodach. Jeśli chcemy korzystać z ulg to warto zabrać też potwierdzenie dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest, aby mieć przy sobie zeszłorocznego PIT-a (z dochodami za 2012 r.) – będzie on bowiem potrzebny do identyfikacji tożsamości w systemie komputerowym Ministerstwa Finansów.
Wysłanie rocznego PIT-a przez internet to najłatwiejszy, najszybszy, a przy tym zupełnie darmowy sposób rozliczenia się z fiskusem.

Uwaga! Urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Punkty punkty wypełniania i wysyłania PIT-ów przez Internet zostaną zorganizowane w galeriach handlowych we wszystkich województwach.

W Kielcach punkt będzie w Galerii ECHO,ul.Świętokrzyska 20  8-9kwietnia (wtorek,środa) w godzinach 11-17